T24, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda: Saraçhane’de kutlama hazırlıkları başladı

Gözde Yel – M. Kaan Kurtuluş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, seçim yasağının kaldırılmasının ardından 19:50’de CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda yaptığı ilk basın açıklamasında, il genelindeki durumdan memnun olduklarını dile getirdi.  

Oyunu, İBB Başkanlığı’ndan önce belediye başkanı olduğu Beylikdüzü’nde kullanan İBB Başkanı İmamoğlu, 16:30 sularında seçim sonuçlarını takip etmek üzere Sarıyer’deki CHP İstanbul İl Başkanlığı’na geçti.

Seçim sonuçlarını CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, danışmanları Necati Özkan, Murat Ongun, yaklaşık 20 avukat ve il yönetimiyle birlikte buradan takip eden İmamoğlu’nun odasından yer yer alkış sesleri yükseldi. 

Seçimi, CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan takip eden T24 ekibinin aktardığına göre gelişmeler şöyle: 

Saat 21.15 | T24’e bilgi veren kaynaklara göre, Saraçhane’de kutlama hazırlıkları başladı. İmamoğlu’nun bir kez daha açıklama yapması bekleniyor. 

T24’e konuşan CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan bir yetkili, İmamoğlu’nun hâlâ il başkanlığında olduğunu ve sonuçlar kesinleşince Saraçhane’deki Belediye Sarayı’na geçeceğini belirtti. Yetkili, sonuçlarla ilgili olarak, “Her şey çok güzel oluyor” diye konuştu.

Saat 21.10 | CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde kutlama için yurttaşlar toplanmaya başladı. Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sesi hoparlörden dışarıya veriliyor. Ayrıca yurttaşlar, İmamoğlu’nun seçim sonuçlarını izlediği odanın önünde “Halkın umudu İmamoğlu” sloganları atıyor.

 

 

Saat 20.50 | Ekrem İmamoğlu’nun seçim sonuçlarını takip ettiği odanın perdeleri açıldı. 


İmamoğlu’nun seçim sonuçlarını takip ettiği odanın perdeleri açıldı

Saat 20.40 | CHP İstanbul İl Başkanlığı binasından gökyüzüne 6 ok yansıtılıyor.


CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan gökyüzüne 6 ok yansıtılıyor

Saat 19.50 | Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ile beraber kamera karşısına geçti ve gelen ilk verilerin ardından ilk açıklamasını yaptı. İmamoğlu, “Şu anda gördüğümüz fotoğraf bizi memnun etmekte” dedi. İmamoğlu büyükşehir belediye başkanlığı sonuçlarının yanı sıra ilçe belediye başkanlığı ve ilçe meclis üyeliği verilerinin de il başkanlığı tarafından takip edildiğini söyledi; “İyi bir veriye sahip olduğumuzu düşünüyorum” dedi. 

TIKLAYIN | İmamoğlu: Şu anda gördüğümüz fotoğraf bizi memnun etmekte


Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda ilk açıklamasını yaptı

Saat 19.30 | CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan, İstanbul’dan gelen ilk sonuçların pozitif yorumlandığına dair haberler geliyor. İmamoğlu’nun da iftardan 10 dakika sonra, yani 19.48’de açıklama yapması bekleniyor. 

Saat 19.10 | Ekrem İmamoğlu’nun sonuçları takip ettiği odadan alkış sesleri geliyor. Öte yandan İmamoğlu’nun danışmanı Necati Özkan’ın da X hesabından yaptığı paylaşım gündeme oturdu. Özkan, “Tsunami :)” paylaşımında bulundu. 

Saat 18.10 | CHP İstanbul ekibi, ıslak imzalı sonuçları toplayıp kendi sistemine girmeye başladı. Bilişimciler ve avukatlar, gelen verileri topluyor. Ancak CHP basın merkezine henüz veri akışı başlamadığı bildiriliyor. 

Yabancı basının ilgisi büyük

CHP İl Başkanlığı’nda basına ayrılan bölüm tamamıyla dolarken, yabancı medya kuruluşlarının da İstanbul’daki seçime büyük ilgisi olduğu görüldü. Özellikle Yunanistan’dan birçok medya kuruluşu seçim için İstanbul’a muhabir gönderdi. CHP İl Başkanlığı’nda seçimi takip eden kurumlar arasında Yunanistan kamu yayıncısı ERT, Britanya kamu yayıncısı BBC, Britanya’nın önde gelen finans yayınlarından Financial Times ve İtalya’nın en yüksek tirajlı gazetelerinden Corriera della Sera da bulunuyor.

 

Gelişmeleri aktaracağız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x