Roberto Martinez’den Türkiye maçı yorumu!

Portekiz Milli Takımı Teknik Direktörü Roberto Martinez ve Bernardo Silva, Türkiye maçı sonrası açıklamalar yaptı.

İlk golün önemine vurgu yapan Martinez, “Böyle maçlarda ilk gol çok önemlidir. İlk golü attıktan sonda daha sakin ve daha güvenli devam ediyorsunuz. Kontrollü oynuyorsunuz. Türkiye’ye karşı iyi savunma yapmalısınız. Gol yemedik ve bu iyi bir şey.” ifadelerini kullandı.

“RONALDO’NUN ASİSTİ PORTEKİZ FUTBOLU ADINA GÜZEL BİR ŞEY”

Cristiano Ronaldo’nun asistine değinen Roberto Martinez, “Cristiano Ronaldo son golde vurmadı, pas attı. Bu harika bir şey. Portekiz futbolu adına bu güzel bir şey.” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE BİREYSEL YETENEĞE SAHİP BİR TAKIM”

Kolay bir maç oynamadıklarını söyleyen Roberto Martinez, “Türkiye bireysel yeteneğe sahip bir takım. Bunu bugün çok iyi durdurduk. İlk golü attığınız zaman sahada kendinize alan açıyorsunuz. Yüksek tempoda bir maç oldu. Atmosfer de birazcık bunu yaptı. Golü attığınızda her iki ekibin performansını etkiliyor. Biz ilk golü atmakla kontrolü ele geçirdik. Çok iyi savunma yaptık. Türkiye’nin boşluk bulmasına izin verseydik farklı bir durum olabilirdi. Arda Güler oyuna girdiği zaman biz odaklanmaya devam etti. Savunmada disiplinden ayrılmadık ve golü yemeden tamamladık” açıklamasında bulundu.

Maçta sahaya giren taraftarların sorulması üzerine Martinez, “Endişelendiriyor. Bugün sahaya giren taraftarın niyeti iyiydi. Yıldız futbolcuları görüp bu hareketi yapıyor. Kötü niyetli bir kişi girerse başlarına başka şey olabilir. Taraftara da doğru mesajı vermek lazım. Bu yaptığınız doğru bir şey değil” dedi.

Roberto Martinez son olarak Portekiz taraftarının inanılmaz olduğunu ifade ederek, “Oyuncular bundan gurur duydu. Enerji ile doldular. Devre arasında net olarak bunu görebiliyorduk. Bu maçı kaybetme lüksleri olmadığını da gördük. Çünkü taraftar, oyuncuları enerji ile doldurdu” diyerek sözlerini tamamladı.

“3-0 KAZANDIK AMA BİRKAÇ GOL YİYEBİLİRDİK”

İyi bir performans sergilediklerini söyleyen Bernardo Silva ise “Türkiye’ye karşı iyi oynadık. Çok sağlam başladık. Türkiye’nin maçın başında pozisyonu vardı. İkinci golde Türkiye defansı hata yaptı. 3-0 kazandık ama birkaç gol yiyebilirdik. Kolay maç olmadı ama 3 puandan mutluyuz. Birinci olarak gruptan çıktık.” dedi.

“Sakin bir şekilde yolumuza devam edeceğiz” diyen Bernardo Silva sözlerini şöyle tamamladı:

“Maç maç devam edeceğiz. Başarılı olmak istiyoruz ve sakin bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Üçüncü golde Cristiano Ronaldo kendi atabilirdi ama pas verdi. Önemli olan takımın kazanması.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir