Özgür Özel’den ‘Taha Hüseyin Karagöz’ açıklaması

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, muhalefete yönelik hedef gösterici açıklamaları ve AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Taha Hüseyin Karagöz’le bir araya geldi. Karagöz ve Özel’in bu görüşmesinin arka planında ne olduğu ise merak konusuydu.

Muhalif partilere yönelik açıklamalarıyla dikkat çeken Taha Hüseyin Karagöz, görüşmeyi “Ankara’daki son durağım CHP lideri Sayın Özgür Özel oldu. Yine kibar ve samimi bir ev sahibiydi. Siyasette ortamı yumuşatacak adımların yenilerini planlıyor. Sadece görüşmek bağlamında değil, sahiplenmeyi de katıyor. Türk politikası adına umut verici gelişmeler doğrusu” ifadeleriyle paylaştı.

ÖZGÜR ÖZEL GÖRÜŞME DETAYLARINI AÇIKLADI

Özgür Özel’den tartışmaların odağı olan konuya ilişkin açıklama geldi. İsmail Küçükkaya’ya görüşme içeriğini paylaştı. Özel, Karagöz’ün başka televizyon kanallarındayken programlarına katıldığını, ilk defa yüz yüze gelmediklerini aktardı. Görüşme içeriğini paylaşan Özel, şu ifadeleri kullandı:

“Daha öncesinde diğer siyasileri de ziyaret etmiş. Meclis’te bizim odamıza geldi. Bizim kapımıza gelen kişiyi geri göndermek olmaz. Görüşme nedeni ise nikah davetiyesiydi. Nikah davetiyesini bize verdi, kapıdan gönderecek halimiz yoktu. Bu fotoğraflar da bu durumun sonucu olarak ortaya çıktı.”

Özel, ziyaretin planlı bir görüşme olmadığı, davetiye verme amacıyla gerçekleştiğini açıkladı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir